Prinsessetøfler i det nye garnet Hverdags

Søtere enn dette blir det vel neppe :) Jeg kjenner flere små søte tåfiser som hadde passet perfekt ned i disse to.

Jeg laget dette mønsteret for snart ett år siden, men måtte prøve å strikke dem i Hverdags, det nye garnet til Du Store Alpakka. Jeg liker veldig godt hvordan det garnet tover. Det tover lett og det blir godt hold.

Dette mønsteret kan du laste ned her som pdf, eller kjøpe det som en materialpakke.

This entry was posted in Alpakka, Barneklær, Gratis mønster :), Strikkekurven min, Toving. Bookmark the permalink.

12 Responses to Prinsessetøfler i det nye garnet Hverdags

  1. Beate says:

    Disse skal absolutt prøves. :)

  2. martehelgetun says:

    Det holder jeg med deg i :)

  3. Disse er virkelig skjønne. Kanskje jeg skulle prøve meg, men jeg har ikke erfaring med toving. Er det omstendelig? Tenker at man lett kan mislykkes dersom det feiler i første forsøk.

    • martehelgetun says:

      Bare start å vaske forsiktig. Selve strikkingen tar ikke all verden med tid, det som tar lengst tid er å vente på at maskina skal bli ferdig :)

  4. Kjempefine tøfler, disse har jeg virkelig lyst å strikke. Dette garnet har jeg sett på flere ganger, nå må det bare prøves……Tusen takk for at du delte oppskrift.
    Margrete

  5. Frk.Virrum says:

    For en fantastisk blogg du har..så glad jeg fant deg og butikken din!
    Hilsen strikkeentusiast fra Stavanger

    • martehelgetun says:

      Velkommen hit Frøken Virrum :) Håper du finner noe du liker og sprer rundt deg med strikkeglede!

  6. Pedora says:

    kjempefine tøfler. Allerede strikket og skal til en liten prinsesse :-)

  7. tantemaraj says:

    Disse falt jeg for umiddelbart! Fant hverdagsgarnet i posen som ble med hjem fra butikken på fredag… så det passet bare perfekt!!! Takk, takk for oppskrift!

  8. Nøstesjel says:

    Hei,

    Fint mønster du har laget, Marte! Veldig godt å lage disse, og de ble kjempefine!!

    Legger ved link om du vil se bilde: http://nostesjel.blogspot.com/2012/02/prinsessetfler.html

    Ha en fin dag!

    mvh Merete

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>